Back

Dbamy o bezpieczeństwo turystów. Małopolska liderem pod względem liczby obiektów z certyfikatem bezpieczeństwa

Dbamy o bezpieczeństwo turystów. Małopolska liderem pod względem liczby obiektów z certyfikatem bezpieczeństwa

Hotel
Małopolska branża turystyczna stawia czoła nowym wyzwaniom i w trosce o bezpieczeństwo swoich Gości wdraża szczególne środki bezpieczeństwa, by przyjąć turystów przyjeżdżających do regionu. Małopolska zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem liczby skategoryzowanych obiektów noclegowych (575 obiektów). Ponad 300 obiektów noclegowych w Małopolsce uzyskało już certyfikat POT „Obiekt bezpieczny higienicznie”, co plasuje nasz region na pozycji lidera w skali kraju.

Z badań Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że ponad połowa planujących wyjazd Polaków będzie w tym roku wypoczywać w Polsce. Badania potwierdzają również, że ponad 80 proc. turystów planując urlop zwraca uwagę na podwyższone standardy higieniczne, zwiększające poziom bezpieczeństwa w związku z epidemią COVID – 19.

Certyfikat wypracowany przez zespół ekspertów działający w POT we współpracy z branżą został przygotowany w taki sposób, aby służył nie tylko dużym sieciowym hotelom, ale również gospodarstwom agroturystycznym, małym pensjonatom i obiektom gastronomicznym. Należy pamiętać, że jest to autocertyfikacja, czyli to właściciel potwierdza stosowanie się do wymogów bezpieczeństwa w oparciu o wytyczne GIS. Tak więc, wypełniając formularz obiekt deklaruje, że spełnia określone wymogi w zakresie właściwego zabezpieczenia obiektu pod względem higienicznym zarówno w zakresie pracowników, gości, przestrzeni.

Aby dołączyć do projektu należy wejść na stronę www.bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl i wypełnić specjalnie przygotowaną Kartę dostosowania obiektu.

Turyści, planujący swój wypoczynek w Małopolsce na stronie www.bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl/dla-turysty mogą sprawdzić, które obiekty podjęły działania zapewniające bezpieczeństwo pracownikom oraz gościom przebywającym w obiekcie i posługują się znakiem „Obiekt bezpieczny higienicznie”.

Obiekt Bezpieczny Higienicznie

Multimedia


KRAKÓW
Tuesday, 26 January
-0°C

What's new in Malopolska

Check out the latest news and events in the voivodeship

NEWS

Discover regions

KRAKÓW MIECHÓW TARNÓW OLKUSZ OŚWIĘCIM MYŚLENICE WADOWICE JABŁONKA LIMANOWA RABKA ZDRÓJ NOWY SĄCZ WIELICZKA CIĘŻKOWICE SZCZAWNICA ZAKOPANE NOWY TARG

Find on map

Tourist attraction in region

 

Trip planner

Create your own tourist route in 3 easy steps:
Specify
a date
Specify the mode
of transport