Featured content

KRAKÓW
Tuesday, 26 January
-0°C

What's new in Malopolska

Check out the latest news and events in the voivodeship

Back

1 grudnia rusza nowa trasa zwiedzania skansenu

1 grudnia rusza nowa trasa zwiedzania skansenu

Zabytkowy obiekt sakralny na terenie Sądeckiego Parku Etnograficznego
Nowa trasa zwiedzania Sądeckiego Parku Etnograficznego, w ramach projektu „Rzecz z drugiej strony – nowa trasa zwiedzania w Sądeckim Parku Etnograficznym”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Wspieranie działań muzealnych”, rusza 1 grudnia, w godzinach otwarcia skansenu (9.00 – 15.00). Tego dnia trasa zostanie zaprezentowana „na żywo”.

Zwiedzający otrzymają plany skansenu z zaznaczoną trasą, po której będą mogli się poruszać, korzystając z materiałów dostępnych w zakładce trasy na stronie internetowej Muzeum: popularno-naukowe opisy i fotografie 120 eksponatów, 45 plików mp3 z audiodeskrypcją oraz filmowy katalog 17 eksponatów.

Trasa będzie dostępna także on-line na stronie: Sądecki Park Etnograficzny  

1 grudnia będzie można zwiedzać skansen za darmo. Dla zainteresowanych – możliwe kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji i demonstracja wszystkich przygotowanych w zadaniu pomocy: o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 (z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa sanitarnego: grupy do 5 osób, zachowanie dystansu, zasłanianie nosa i ust). Ponadto, na wszystkich odwiedzających skansen, czekają kalendarze na 2021 rok promujące trasę.

Do końca roku w skansenie będzie obowiązywał bilet promocyjny w cenie 7 zł, cena biletu dla osób z niepełnosprawnościami – 1 zł.

Więcej o projekcie na stronie: „Rzecz z drugiej strony – nowa trasa zwiedzania w Sądeckim Parku Etnograficznym”

Zadanie realizowane w programie „Wspieranie działań muzealnych”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Multimedia


Discover regions

KRAKÓW MIECHÓW TARNÓW OLKUSZ OŚWIĘCIM MYŚLENICE WADOWICE JABŁONKA LIMANOWA RABKA ZDRÓJ NOWY SĄCZ WIELICZKA CIĘŻKOWICE SZCZAWNICA ZAKOPANE NOWY TARG

Find on map

Tourist attraction in region

 

Trip planner

Create your own tourist route in 3 easy steps:
Specify
a date
Specify the mode
of transport