Back

Małopolska wieś dla Seniorów

Małopolska wieś dla Seniorów

Wóz ciągnięty przez konie wśród pól

Odczuwasz potrzebę wolności, wytchnienia, przestrzeni, spokoju, widoku natury? Chcesz słyszeć szum drzew, śpiew ptaków? Poczuć przysłowiowy "wiatr we włosach"? Dzisiejszy senior to aktywny młody duchem "młodzieniec" mogący zawstydzić niejednego młokosa.... Jesteśmy, my seniorzy, zdrowi, lub chcemy być jak najdłużej zdrowi, w dobrej formie  fizycznej i psychicznej. Nasza jakość życia jest coraz lepsza, mamy też swoje wymagania. Nie chcemy siedzieć na ławeczkach przed blokami, tylko korzystać z miejskich siłowni, spacerować alejkami w miejskim parku. Małopolska czeka! Małopolska wieś czeka! Połączenie świeżego powietrza z aktywnością, z ruchem to sposób na... prawie wszystko. Od zachowania zdrowia, poprzez odkrywanie tajników wiejskiego życia, po radzenie sobie ze stresem. No i oczywiście podróż, już samo planowanie, pakowanie walizki/plecaka wywołują uśmiech. Co za ekscytacja! Zachwyci Cię otaczający świat: smaki, kolory, dźwięki, inna kuchnia, ciekawe rozmowy lub wypoczynek w ciszy. Coraz więcej gospodarstw agroturystycznych kieruje swoją ofertę do seniorów. Proponują diety, udogodnienia lokalowe oraz specjalne atrakcje, które urozmaicą czas wolny. Wszystko po to, aby zachęcić osoby starsze do wypoczynku właśnie tutaj, w urokliwej Małopolsce, zachwycającej różnorodnością. Specjalnie dla Seniorów wybrano specjalnie wyselekcjonowane gospodarstwa agroturystyczne:

  • Stadnina koni, świetna rodzinna atmosfera, piękne widoki na Beskid Mały z Babią Górą na czele? Wędrówki piesze, wycieczki rowerowe? Czeka na Państwa wieś Woźniki na Pogórzu Wielickim...
  • Wycieczka jednodniowa i atrakcyjna i zdrowa? Na bazie miodu? Czeka na Państwa Wieś Stróże i Muzeum Pszczelarstwa, spacer w parku, wizyta u zwierząt i wyjątkowa atrakcja – domki do inhalacji powietrzem z ula!
  • Grill w otoczeniu gór Beskidu Sądeckiego? Pyszne domowe obiady w pobliżu stacji narciarskiej? Czeka Na Państwa wieś Szczawnik niedaleko Muszyny. Agroturystyczne pokoje gościnne gotowe dla Was cały rok!
  • Degustacja wina z domowej winnicy? Odmiana biała i czerwona. W Małopolsce wszystko jest możliwe. Gospodarstwo to świetna baza wypadowa na szlaki Beskidu Wyspowego jak na oryginalny przepiękny Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce. Czeka na Państwa gospodarstwo agroturystyczne Koziarnia na Smykani wieś Pogorzan koło Szczyrzyca – powiat limanowski.

Jest  tak wiele pięknych miejsc, miejscowości, szlaków pieszych, rowerowych. Gospodarze czekają, a wraz z nimi czeka na Was przygoda: regionalna kuchnia, różnorodne zwyczaje, obyczaje, czeka historia którą odkryją dla Was gościnni gospodarze.

Macie wnuka/wnuczkę? Chcecie im (i sobie) zrobić przyjemność i zabrać go/ją ze sobą? Nic prostszego. Przecież w Małopolsce wszystko jest możliwe... Najczęściej gospodarze oferują wycieczki rowerowe i konne, pielęgnację ogrodu, możliwość pomocy przy zwierzętach, wieczorne gry w karty, ognisko. Specjalnie dla Pań organizowane są kursy szydełkowania czy haftowania, kucharzenie lub przygotowywanie przetworów. Dla Panów wędkowanie czy turnieje szachowe. Jeśli planujecie wyjazd z wnukami, dopytajcie także o atrakcje dla dzieci – np. czy jest tam piaskownica, huśtawka, zabawki, zwierzęta domowe, hodowlane…

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą z katalogu Małopolska wieś dla seniorów!

Multimedia


There are no objects in the selected category.
Back

Uczta na Jurze dobiegła końca …

Uczta na Jurze dobiegła końca …

Sarmacka armata
W ciepłych promieniach wrześniowego słońca, w miniony weekend, tysiące sympatyków Jury ucztowało i doskonale bawiło się podczas trzeciej edycji Juromanii – Święta Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

To niezwykłe święto organizowane w ponad 20 lokalizacjach przez Województwo Małopolskie i Śląskie rozpoczęło się już w piątkowe popołudnie i trwało nieprzerwanie do niedzieli. Uroczysta inauguracja na Zamku w Olsztynie z koncertem muzyki filmowej, nocne zwiedzanie zamku Tenczyn w Rudnie w blasku pochodni i w towarzystwie teatru ognia poprzedzające pokaz kina plenerowego na zamkowym dziedzińcu, niecodzienna, nocna wizyta w jurajskich jaskiniach oraz Rajd Świetlika po Pustyni Błędowskiej to tylko niektóre atrakcje piątkowego popołudnia, które wprowadziły uczestników w doskonały nastrój i świąteczną atmosferę.

Sobota i niedziela obfitowały w liczne rekonstrukcje historyczne, pokazy oręża, walki rycerskie, prezentacje tańców dworskich. Każdy, kto odwiedzał jurajskie zamki bez trudu mógł poczuć się jakby podróżował w czasie. Przy akompaniamencie muzyki dawnej i wystrzałów broni czarnoprochowej uczestnicy delektowali się lokalnymi przysmakami, produktami regionalnymi i daniami przyrządzonymi na podstawie średniowiecznych receptur. Dla zwiedzających swoje podwoje otworzyły miejsca na co dzień niedostępne, a te dobrze znane, przygotowały niecodzienne atrakcje. Nie zabrakło propozycji dla aktywnych, rajdy, rodzinne zmagania sportowe, spacery z przewodnikami cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Liczne warsztaty, pokazy, prelekcje, zajęcia edukacyjne wzbogaciły program tegorocznego wydarzenia. Dzięki nim, Juromania to święto, w którym nie tylko można czynnie uczestniczyć, ale poczuć je wszystkimi zmysłami.

W oczekiwaniu na kolejną edycję Juromanii nie pozostaje nic innego jak wyruszyć na jurajskie szlaki, odwiedzić Zamki na Szlaku Orlich Gniazd, podziwiać wyjątkowe krajobrazy, a także pieszo przemierzać leśne ścieżki.

Warto również śledzić stronę wydarzenia Juromania oraz profile Juromanii na Facebooku
i Instagramie w poszukiwaniu wspomnień z tegorocznej edycji oraz informacji na temat kolejnych odsłon wydarzenia.

Multimedia


Obiekty na trasie