Back

Już od połowy kwietnia zapraszamy do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie.

Już od połowy kwietnia zapraszamy do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie.

Wszystkie osoby zainteresowane nauką i nie tylko, zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca, które pozwala na wykorzystanie aspektu edukacyjnego do spędzenia wolnego czasu. Ogród można zwiedzać od połowy kwietnia do końca października i zapewnia niezapomniane wrażenia obcowania z nauką. Na obszarze sześciu hektarów parkowej zieleni rozmieszczone zostały duże urządzenia, które mają za zadanie łączenie edukacji z zabawą, tak aby nauka stawała się dla wszystkich młodych osób przyjemnością, a nie koniecznością.

Zwiedzanie Ogrodu polega głównie na doświadczaniu sensorycznym poprzez dotykanie instalacji stanowiących eksponaty. Zwiedzający mają okazję poprzez wykorzystanie różnych zmysłów, do doświadczania na sobie, zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów, każdy może wzbogacić swoją wiedzę o otaczającym świecie.  Park podzielony jest na kilka grup tematycznych, do których zaliczamy: optykę, hydrostatykę, akustykę i mechanikę.

Oprócz poznawania oryginalnych urządzeń, ogród umożliwia udział w warsztatach edukacyjnych, pokazach, doświadczeniach oraz obserwacjach nieba. Udział możliwy jest (często nieodpłatnie) przy okazji różnego rodzaju organizowanych wydarzeń i imprez takich jak: Noc Muzeów, Noc Naukowców, Dzień Stanisława Lema.
Od 2011 roku na terenie obiektu, organizowany jest konkurs Lemoniada, inspirowany twórczością Stanisława Lema. Od samego początku Lemoniadę wspiera Rodzina Stanisława Lema, fundując najcenniejszą nagrodę: komplet dzieł Mistrza, składający się z 33 tomów.

Na terenie Ogrodu istnieje możliwość wypożyczenia dzieł Stanisława Lema, a dla wszystkich lubiących aktywne spędzanie wolnego czasu, organizatorzy zapewnili możliwość oddania skoku na bungee trampolinie, turlania w kuli zorba i obrotów na żyroskopie. Można również wziąć udział w programie edukacyjnym po zmroku. Uczestnicy zajęć eksperymentują, wykorzystując kamerę na podczerwień, świetlówki UV, noktowizory, światłowody i odczynniki chemiczne. Program obejmuje również obserwacje astronomiczne podczas bezchmurnych nocy.
 
Zapraszamy Państwa do korzystania z atrakcji Ogrodu, który w sposób bardzo przystępny zapoznaje odwiedzających z zagadnieniami naukowymi. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony: www.ogroddoswiadczen.pl

Play Play