Agroturystyka w Małopolsce

Agroturystyka w Małopolsce

Wejście do drewnianego domu.
W zieleni pól i łąk, otulone zapachami siana i kwitnących sadów, z dala od zgiełku miast, pośpiechu ruchliwych szos i spragnionych wrażeń tłumów, gdzie ciszę zakłóca najwyżej pianie koguta, czekają na gości małopolskie gospodarstwa agroturystyczne.

Dzięki połączeniu tradycji i nowoczesności można tam wypoczywać w komfortowych warunkach, jednocześnie poznając istniejące od wielu pokoleń obyczaje i metody gospodarowania w zgodzie z naturą. W dbałości o wysoki standard oferowanych noclegów i jakość usług gospodarstwa agroturystyczne w Małopolsce poddano certyfikacji zgodnie z zasadami określonymi przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „GG”. Obiektom nadano kategorie od „standard” po „3 słoneczka”. W Małopolsce skategoryzowano ponad 150 gospodarstw. Najwięcej obiektów jest w Beskidach. Panują tu doskonałe warunki nie tylko do wypoczynku w sielskich okolicach góralskich wsi, ale też do aktywności pośród malowniczych górskich krajobrazów. Kolejne regiony to okolice Krakowa (Wyżyny Miechowskiej i Pogórza Wielickiego) oraz okolice Tarnowa. Bardzo wiele gospodarstw agroturystycznych powstało pod Tatrami: na PodhaluOrawie i polskim Spiszu, szczególnie w Pieninach i w okolicy Jeziora Czorsztyńskiego. Kultura ludowa tego regionu jest nadzwyczaj barwna i wciąż żywa w wielu wsiach, a wspaniała górska przyroda nie ma sobie równych. Kwatery sprawdzone i rekomendowane przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej "GG" znajdują się na stronie: https://agroturystyka.pl/.

Wiele gospodarstw zaprasza szczególnie grzybiarzy, inne oferują doskonałe warunki wędkarzom czy miłośnikom koni. W górach nie trudno o znalezienie noclegów w pobliżu terenów narciarskich, zaś w całym regionie działają gospodarstwa, w okolicy których można wybrać się na ciekawe wycieczki rowerowe. Niezwykle popularne są gospodarstwa agroturystyczne na szlaku Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami oraz te specjalizujące się w ofercie dla dzieci. Niesamowitą atmosferę, żywe obyczaje oraz niecodzienną kuchnię znaleźć można w gospodarstwach na szlaku Małopolska Wieś z Tradycją, które prowadzone są przez ludzi z pasją, dzielących się swoją wiedzą i umiejętnościami na przeróżnych warsztatach. Zebraliśmy również ofertę gospodarstw wiejskich skierowaną dla seniorów, oferujących całodzienne zdrowe wyżywienie.

Małopolska wieś to także winnice i lokalne jedzenie. Wybrane miejsca zebraliśmy na szlaku Wieś dla Smakoszy, gdzie możesz pojechać nawet w weekend by zakosztować prawdziwych smaków.


Связанные ресурсы