Facebook link

Energylandia Zator - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Energylandia Zator

Energylandia Zator

Energylandia

al. 3 Maja 2, 32-640 Zator Region turystyczny: Oświęcim i okolice

tel. +48 334861500
Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Znajduje się tutaj ponad sto atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Park rozrywki zlokalizowany jest w Zatorze na 43 hektarach. Jest podzielony na 6 stref.

W parku znajdziemy 106 atrakcji. Dodatkowo 25 gier i zabaw interaktywnych, 9 scen widowiskowych wraz z nowoczesnym kinem 7D oraz Moya Planetarium a dla wszystkich lubiących gadżety i pamiątki kilkanaście dedykowanych sklepów. Na terenie Energylandii znajdują się też 62 punkty gastronomiczne. Atrakcje znajdują się w 6 strefach tematycznych:

Bajkolandia - kraina dziecięcych pragnień. Dzieci przenoszą się w świat ukochanych kreskówek i filmów, niczym bohaterowie najpiękniejszych przygód mogą zostać kierowcami, pilotami, strażakami, księżniczkami, krasnalami lub niesfornymi zwierzątkami.
Karuzele, mini coastery, autka i samolociki tworzące urozmaiconą strefę dla najmłodszych są niezwykle bezpieczne i przyjazne.

Strefa familijna - proponuje atrakcje dla całych rodzin. W tej krainie dostępne jest kilka rollercoasterów; na własnej skórze można tu doświadczyć adrenaliny i emocji. Rodzinnie można spędzić czas na wodnych spływach, kolejce widokowej czy też ścigając się na torze Formuła Autodrom.

Strefa ekstremalna - to fenomenalna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. W tej strefie, od sezonu 2018 roku bezsprzecznie królują Hyperion - drugi najwyższy i drugi najszybszy rollercoaster w Europie oraz SpeedWaterCoaster - światowy rekordzista wśród wodnych rollercoasterów.

Smoczy Gród - to podróż do średniowiecznego świata magii i smoków. Uliczki stylizowane na średniowieczny gotyk, epokowa architektura, ruiny kunsztownych zamków, a wszystko wykonane z drewna i kamieni. Główną atrakcją Smoczego Grodu jest najwyższy na świecie hybrydowy rollercoaster o nazwie Zadra, który osiąga prędkość 121 km/h i którego pierwszy spadek może zapierać dech w piersiach, bowiem jego nachylenie wynosi 90 stopni.

Water Park - strefa naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków i wodnych zabaw. Tropical Fun to zabawa na 10 zjeżdżalniach, dostosowanych do różnych grup wiekowych i o różnym stopniu trudności! Są te ekstremalne, jak np. Kamikadze – znana jako zjeżdżalnia z zapadnią, jak i te sprzyjające rodzinnej zabawie.

Aqualantis - najnowsza część parku, którą na obszarze 6 hektarów otacza nowy rollercoaster Abyssus. Fabuła tej części parku nawiązuje do starożytnego zatopionego miasta.

Energylandia została laureatem konkursu Turystyczne Skarby Małopolski w 2022 roku w kategorii Unikatowa Atrakcja Turystyczna.


Powiązane treści