Przysmaki Mai i Bartosza

Kobieta i mężczyzna w jasnych koszulach i słomkowych kapeluszach rozkoszują się winem, w tle winnica.
Wszyscy, którzy uwielbiają poznawać regionalne smaki, muszą obejrzeć propozycje Mai i Bartosza (twórców Radia Kulinarnego). Pokażą oni miejsca w których warto być, ale także powiedzą co pysznego znajdziecie w Małopolsce. Opowiedzą jak powstają regionalne pyszności z których słynie ten region. Sami zobaczcie!

Na początek odwiedzamy cudowne miejsce na krańcu "świata" - GOŚCINIEC "BANICA"  w Beskidzie Niskim. Malownicze krajobrazy Beskidu Niskiego i niezwykła atmosfera pozwolą każdemu naładować akumlatory. To tu powstaje przepyszny kozi ser. Jak się go robi? Zobaczcie!

Chętni na winobranie i degustację win? Winnic Ci u nas dostatek! Nic więc dziwnego, że kulinarne ścieżki Mai i Bartosza zaprowadziły ich szybko w objęcia krzewów winorośli. Tym razem odwiedzamy wspólnie Winnicę Chodorowa, by poznać sekrety produkcji małopolskiego wina oraz otworzyć dwuletnią butelkę różowego Rondo. Jak smakowało? Przekonajcie się sami! 

 

Chcecie poznać złote skarby lasów Małopolski? Maja i Bartosz wracają z leśnej wyprawy z koszami pełnych rydzy. Pracy jest przy nich sporo, ale efekty warte są każdego wysiłku. Czyszczenie, gniecenie, pieczenie i solidna dawka wiedzy o Małopolskiej kuchni czekają na Was w 3 odcinku naszego reportażu. Chcecie poznać przepis na przepyszna tartę z rydzami? Zapraszamy!

 

W 4 odcinku zapraszamy na Targ Pietruszkowy do krakowskiego Podgórza. Jest to niezwykła inicjatywa skupiająca lokalnych wytwórców, od których co tydzień w sobotę można bezpośrednio kupować naturalne produkty.

 

Odcinek 5 to podróż do Krynicy-Zdroju, w którym Maja i Bartosz zaprezentują najnowszą atrakcję - wieżę widokową w Słotwinach, jak również uroki uzdrowiska, wody i lokalną karczmę.

 

Poszukiwaczy regionalnych smaków może zainteresować Małopolska Trasa Smakoszy, a dla enoturystów mamy ponad 100 winnic, z czego 40 tworzy Małopolski Szlak Winny

Małopolska przyciąga jednak nie tylko bogactwem smaków i niezwykłą kuchnią. Jeżeli podróżujecie z rodziną, zobaczcie ulubione miejsca rodziny Mazurków. Dla miłośników wycieczek rowerowych (o różnym poziomie trudności) Ania Szafraniec przygotowała coś specjalnego. Szukających niezwykłych krajobrazów i miejsc z duszą na wspólne odkrywanie zaprasza przewodniczka Ania, A Jasiek (przewodnik - Tatry) poprowadzi Was nieznanymi szlakami i opowie o tym, co może przynieść spotkanie z naturą.

Dodatkowych inspiracji do podróżowania po Małopolsce dostarcza regionalny portal turystyczny visitmalopolska.pl. Znajdziecie w nim m.in. pakiety ekowycieczek, atrakcje dla dzieci, informacje o trasach i szlakach rowerowychzimową ofertę regionu i wiele więcej. 

 

 

 


 
Pobierz bezpłatną aplikację VisitMałopolska
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>