Beskid Mały i Makowski - aktywnie

Rowerem przez Beskid Niski
Sieć szlaków turystycznych w Beskidzie Małym i Makowskim jest dobrze rozbudowana. Większość z nich prowadzi grzbietami najważniejszych pasm, dzięki czemu można z łatwością zdobyć wszystkie najciekawsze szczyty. 

Tym, którzy chcą poczuć na własnej skórze świeże górskie powietrze, proponujemy szlaki piesze: tzw. Mały Szlak Beskidzki biegnący głównymi grzbietami, szlaki w Paśmie Koskowej Góry, w Paśmie Babicy oraz na Groń Jana Pawła II i Leskowiec. Małopolski Szlak Papieski, jako jeden z najciekawszych szlaków tematycznych w regionie, prowadzi śladami Karola Wojtyły, późniejszego św. Jana Pawła II. Jego główna trasa wiedzie z Kalwarii Zebrzydowskiej do Starego Sącza (231 km). Odchodzą od niej trasy boczne, a łączna długość szlaku, wraz z wariantami, wynosi około 620 km. Szlak wykorzystuje już istniejącą sieć szlaków turystycznych PTTK. 

Narciarzom polecamy zainteresowanie się wyciągami: Czarny Groń, Arena Myślenice i Szklana Góra. 

Beskidzkie szlaki rowerowe są bardzo urozmaicone. Piękne widoki oraz ciekawostki architektoniczne sprawiają, że każdy miłośnik wycieczek rowerowych będzie zachwycony. Mnogość ścieżek i dróg umożliwia szybką ucieczkę w stronę cywilizacji, w razie niepogody czy awarii sprzętu. Szczególnie polecany jest szlak wokół „Małego Wawelu” prowadzący obok zamku i Karczmy „Rzym” w Suchej Beskidzkiej. Rowerzyści wyjątkowo cenią też szlak wokół Strefy wolnego czasu, obejmuje ona: Zarabie, Zamczysko, kościoły i Dom Grecki w Myślenicach oraz kościoły w Pcimiu i Trzebuni. Kolejna ciekawa trasa rowerowa prowadzi obok Sanktuarium i dróżek w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w ich okolicach. 

Skorzystaj z Wyszukiwarki i odkrywaj regiony lub przeglądaj Powiązane Treści.

Multimedia


 
Pobierz bezpłatną aplikację VisitMałopolska
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>